Français | Türkçe | English

1 Ocak tarihinden itibaren web derginiz Kedistan, sizlere haftalık haberleri bir araya getiren bir özet bülten sunacak.

Bu yayınları, sitenin ana sayfasında ve e-posta kutunuzda, aboneyseniz haftalık e-postada bulabilirsiniz. Henüz abone degilseniz aşağıdaki formu doldurabilirisiniz.

Kedistan ilk yıllarında Türkiye ve Orta Doğu’nun yakıcı gündemini takip etmeye çalıştı. Ekip, özellikle 2015 – 2016’da Kürt şehirlerindeki sokağa çıkma yasakları döneminde, alanda bulunan gazeteci ve aktivist arkadaşlarla kenetlenerek, okuyucuları bilgilendirmeye çalıştı. Bu dönem ayrıca içinde Merhaba Hevalno‘nun da bulunduğu farklı gruplarla ortak çalışmalar yürüttü. Eutelsat’tan çıkarıldıktan sonra İsveç’e taşınan Ronahi TV‘nin hazırladığı ve eksikliğinin yoğun bir şekilde hissedildiği haftalık fransızca haber bülteni gibi değerli emek paylaşımlarının kaynağı oldu…

Gündem haberlerini takip etmenin, özellikle gazetecisiyle, çevirmeniyle, kendine kaliteli ve bedava haber yapma görevini biçen küçük ve mütavazı bir gönüllüler ekibi söz konusu olduğunda, insan gücünün üzerinde bir emek isteyen, zor bir iş olduğunu da deneyimleyerek gördük… Üç yıl önce Roj Info gibi bu işi hakkıyla yapan medyaların hayata geçirilmesini sevinçle karşılarken biz kediler, daha çok makalelere, analiz ve arşiv yazılarına ağırlık verme kararı aldık. Gündem haberlerinde ise diğer kardeş medyaların yayınlarını  paylaşma yolunu seçtik. Bu yöntem, aynı konuları benzer şekilde yeniden yazmak ya da kopyala yapıştır tekniği ile yüzey sayısını çoğaltmak yerine, onların haberlerine görünürlük kazandırmayı hedefliyordu. Biliyorsunuz web yayınları, sosyal medya paylaşımları daima ne kadar çok paylaşılırsa o kadar çok görünür kılınıyor ve daha çok paylaşılıyor… Dolayısıyla logomuzu ön plana koymaktansa, meslektaşlarımızın emeğini kaynağından paylaşmanın da ayrı bir önemi olduğunu düşünüyoruz.

Yine de, okuyucularımızın isteğini kıramadık ve, Kedistan yeni yıla yeni bir başlıkla, başlayacak : “Geçen hafta neler oldu?”

Tüm Kedistan ekibi olarak, bu zorlu ve zaman alıcı  işin sorumluluğunu yüklenen arkadaşımız Dilek Aykan‘a teşekkür ediyor, okuyucularımıza, “haftalık randevumuzda buluşmak dileğiyle”, diyoruz…

KEDISTAN on EmailKEDISTAN on FacebookKEDISTAN on TwitterKEDISTAN on Youtube
KEDISTAN
Le petit magazine qui ne se laisse pas caresser dans le sens du poil.