Notre Dame des Landes havaalanı projesinin iptali ardından, ZAD otonom alanını tahliye etmek isteyen kolluk kuvvetleri 9 Nisan sabahı erken saatlerde saldırıya geçti. O tarihten beri olayları aktif bir şekilde izliyorum. Ve direniş devam ediyor!

Paylaşımlarımın kronolojik bir özetini Kedistan’daki köşemde bulabilir, Facebook hesabımdan da sıcağı sıcağına ulaşabilirsiniz…

Ayrıca Demokrat Haber’de iki bölüm halinde yayınlanan bu Ercan Jan Aktaş röportajını da okuyabilirsiniz…
Fransa’da ekolojik bir direniş: ZAD (Bölüm 1)
ZAD ‘her yerde’, direniş devam ediyor
  (Bölüm 2)

ZAD barikatlarından notlar | 1

Devam edecek…


Vous pouvez utiliser, partager les articles et les traductions de Kedistan en précisant la source et en ajoutant un lien afin de respecter le travail des auteur(e)s et traductrices/teurs. Merci.
Kedistan’ın tüm yayınlarını, yazar ve çevirmenlerin emeğine saygı göstererek, kaynak ve link vererek paylaşabilirisiniz. Teşekkürler.
Ji kerema xwere dema hun nivîsên Kedistanê parve dikin, ji bo rêzgirtina maf û keda nivîskar û wergêr, lînk û navê malperê wek çavkanî diyar bikin. Spas.
You may use and share Kedistan’s articles and translations, specifying the source and adding a link in order to respect the writer(s) and translator(s) work. Thank you.
Por respeto hacia la labor de las autoras y traductoras, puedes utilizar y compartir los artículos y las traducciones de Kedistan citando la fuente y añadiendo el enlace. Gracias.
Sadık Çelik on EmailSadık Çelik on Facebook
Sadık Çelik
REDACTION | Journaliste
Photographe activiste, libertaire, habitant de la ZAD Nddl et d'ailleurs. Aktivist fotoğrafçı, liberter, Notre Dame de Landes otonom ZAD bölgesinde yaşıyor, ve diğer otonom bölge ve mekanlarda bulunuyor.